Gąbka do twarzy MERAKI KONJAC Węgiel Bambusowy

Meraki

32,00 zł brutto

Gąbka konjac to produkt, po który kobiety sięgają coraz częściej. Gąbka konjac została wykonana z pochodzącej z Azji byliny, a służy do oczyszczania twarzy - bez uszkadzania naskórka - i jej masażu. KONJAC SPONGE, OILY SKIN TYPES.

Motyw OILY SKIN TYPES
Materiał gąbka organiczna
Kolor Czarny

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

Produkt na zamówienie, ok. 14 dni roboczych

Gąbka konjac to produkt, po który kobiety sięgają coraz częściej. Gąbka konjac została wykonana z pochodzącej z Azji byliny, a służy do oczyszczania twarzy - bez uszkadzania naskórka - i jej masażu. KONJAC SPONGE, OILY SKIN TYPES.

Przeczytaj, jak używać gąbki konjac, dowiedz się, czym się wyróżnia i gdzie ją kupić!

Gąbka konjac to mały wynalazek służący do oczyszczania twarzy - można ją stosować zarówno rano przed nałożeniem makijażu, jak i wieczorem podczas usuwania delikatnego makijażu - wtedy warto jednak pamiętać, by nałożyć na gąbkę mniejszą niż zazwyczaj ilość produktu, którego zazwyczaj do zmywania makijażu używamy (mleczka, żelu, płynu czy toniku), ponieważ gąbka konjac zwiększa wydajność stosowanych środków. Gąbka konjac produkowana jest z pochodzącej z Azji i rosnącej w górach byliny Amorphophallus konjac. Roślina ta ma odczyn zasadowy (i temu faktowi zawdzięcza swoje właściwości myjące) i jest bogata w wiele minerałów, witamin i składników odżywczych. W jej składzie znajdziemy m. in. witaminy: A, B1, B6, B12, C, D, E, kwas foliowy, a także węglowodany, białko, cynk, fosfor, żelazo i miedź. Zalety byliny odkryto już 1500 lat temu w Japonii, gdzie była ona wykorzystywana jako lek, dopiero później odkryto, że świetnie sprawdza się również w roli środka do pielęgnowania skóry. Stosowanie gąbki konjac zaleca się zwłaszcza osobom z cerą tłustą, trądzikową i mieszaną. Warto dodać, że oryginalna gąbka konjac nie zawiera żadnych mikroorganizmów i jest w 100% czysta, pozbawiona bakterii i zanieczyszczeń. Używanie produktu nie uszkadza naskórka, za to masuje skórę, wspomagając odnowę komórek i pobudzając przepływ krwi.

Jak używać gąbki konjac? Oto, jak używać gąbki konjac krok po kroku:

1. Gąbka konjac powinna zawsze znajdować się w przewiewnym miejscu w łazience - nie jest wskazane przechowywanie jej w kabinie prysznicowej, ponieważ przez obecną tam wilgoć szybciej zacznie się rozkładać. Najlepiej powiesić gąbkę w łazience na sznureczku lub po prostu umieścić w szafce.

2. Przed każdorazowym użyciem gąbki zamocz ją w ciepłej wodzie - możesz umieścić ją np. w kubeczku lub pod strumieniem wody z kranu. Delikatnie uciskaj ją w wodzie, by nabrała od niej większego rozmiaru.

3. Teraz możesz przystąpić do mycia twarzy (lub nawet całego ciała, ale wtedy lepiej zaopatrzyć się w dwie osobne gąbki konjac). Masuj gąbką twarz za pomocą delikatnych, kolistych ruchów, dzięki czemu oczyścisz ją i odświeżysz, wspomożesz odnowę komórek. Jak wspomniano wyżej, jeśli chcesz użyć gąbki konjac do demakijażu, zastosuj mniejszą ilość kosmetyku niż zazwyczaj. Jeśli chcesz oczyścić twarz po nocy - nie musisz korzystać z żadnego dodatkowego preparatu.

4. Gdy skończysz oczyszczanie twarzy, delikatnie wyciśnij z gąbki wodę i resztki użytego do demakijażu kosmetyku. Pamiętaj jednak, by gąbki nie wyżymać i nie wykręcać - szybko ją to uszkodzi. Wystarczy, że delikatnie ją wyciśniesz.

5. Po użyciu powieś gąbkę na dołączonym do niej sznureczku lub pozostaw na płaskiej powierzchni do wyschnięcia. Trwałość gąbki konjac Gąbka konjac może, według zaleceń producenta, służyć jej właścicielce do 3 miesięcy. Bezwzględnie należy ją wymienić, gdy zacznie się kruszyć i po prostu wyglądać na zużytą. Gąbkę można prać w 60° Celsjusza, a nawet sterylizować poprzez umieszczenie w garnku z gotującą się wodą. Produkt jest także biodegradowalny i po użyciu może służyć jako... wypełnienie dna doniczki, zatrzymujące wodę.

Rodzaje gąbki konjac:

Wraz ze wzrostem popularności produktu, na rynku pojawiają się kolejne, obok uniwersalnego, rodzaje gąbki konjac: Gąbka konjac z bambusowym węglem drzewnym - przeznaczona do cery skłonnej do wyprysków, tłustej. Ten rodzaj gąbki polecany jest zwłaszcza nastolatkom. Gąbka konjac z zieloną glinką - ten rodzaj gąbki sprawdzi się zarówno w przypadku cery tłustej, jak i normalnej i mieszanej. Gąbka skutecznie oczyszcza pory. Gąbka konjac z czerwoną glinką - nawilża i dodaje blasku cerze wrażliwej i suchej. Gąbka konjac z różową glinką - ten typ gąbki przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej i delikatnej, która często jest wystawiana na działanie promieniowania UV.

Jak rozpoznać oryginalną gąbkę konjac?

Stosowanie gąbki konjac staje się coraz częstsze również z powodu zwiększającej się popularności kosmetyków azjatyckich - kupując gąbkę sprawdź jednak, czy wyprodukowano ją w Korei lub Japonii (co będzie świadczyło o jej wyższej jakości), czy w Chinach - wtedy jakość produktu będzie niższa.

The konjac sponge is a natural wash sponge made of 100% natural, vegetable silk fibres from the konjac root. By using daily, the skin will regain its natural softness and glow. Special features: soft exfoliation that recreates the skin’s natural glow. Balances the skin’s natural pH-value. Natural moisture-giving agent. Deep cleansing. How to use: Wet the sponge before use. Massage is gently onto the skin and neck in circular motions. Rinse thoroughly after use. Never store your sponge in the shower as the moist environment will shorten the konjac sponge’s life. Tip: Use the sponge together with clean water or your favourite cleansing product. Once weekly, clean the sponge in boiling water to remove bacteria. Let the sponge cool down before you squeeze the remaining water out of it. Replace your konjac sponge once every 2-3 months.

Produkty powiązane