Roślina doniczkowa ozdobna 95 cm PHILODENDRON IMPERIAL RED

695,20 zł brutto

790,00 zł

-12%

BLUM-4082

Roślina doniczkowa ozdobna 95 cm PHILODENDRON IMPERIAL RED. Ten gatunek ceni sobie rozproszone światło. Zdecydowanie lepiej go postawić w miejscu zacienionym. Jeśli Twój okaz zapragnie większego dostępu do światła, jego pęd da ci o tym znać- wygnie się i rozrośnie w kierunku ona.

DOSTĘPNOŚĆ TYLKO odbiór osobisty
Wysokość.H 95 cm
Motyw Rośliny, Owoce, Warzywa
Materiał Roślina doniczkowa
Kolor Czerwony

Produkt dostępny w magazynie.

Wysyłka w 24H

1 Przedmiot

Roślina doniczkowa ozdobna 95 cm PHILODENDRON IMPERIAL RED.

Filodendron czerwieniejący

Pochodzący z obszarów Ameryki Południowej oraz środkowej, Philodendron 'Imperial Red' to niezwykle piękna i atrakcyjna roślina doniczkowa. Jego pokrój przybiera formę rozłożystego krzewu. Przy odpowiedniej pielęgnacji osiąga wysokość około 100 centymetrów. Jego cechą charakterystyczną są liście o wydłużonym, sercowatym kształcie i dużym rozmiarze docelowym. Ich wielkość może osiągnąć nawet 40 centymetrów. Wyróżniają się lśniącą powierzchnią oraz czerwonym zabarwieniem. Jaskrawoczerwone liście wraz z dojrzewaniem przeistaczają się w burgundowo-czerwono-fioletowe odcienie. Finalnie, kiedy osiągną odpowiedni wiek, zostają okryte ciemnozieloną barwą. 'Imperial Red' jest nie tylko wspaniałą dekoracją, ale również posiada zdolność do oczyszczania powietrza z toksyn. Fenomenalnie prezentuje się zarówno w nowoczesnych, jak i w klasycznych wnętrzach.

Filodendrony to rodzina roślin obejmująca ponad 500 różnych gatunków. Ich naturalnym środowiskiem są tropikalne dżungle. Występują w różnych formach: krzewiaste, pnącza, bezłodygowe.

Mają one wiecznie zielone, bądź przebarwione liście o różnym kształcie, zależnie od gatunku. Wiele z tych roślin osiąga olbrzymie rozmiary, wobec tego nie nadają się do uprawy w naszych mieszkaniach, mimo tego i tak wybór form doniczkowych jest bardzo bogaty.

STANOWISKO:

Ten gatunek ceni sobie rozproszone światło. Zdecydowanie lepiej go postawić w miejscu zacienionym. Jeśli Twój okaz zapragnie większego dostępu do światła, jego pęd da ci o tym znać- wygnie się i rozrośnie w kierunku ona.

TEMPERATURA:

Ulubiona temperatura filodendrona pnącego to 18-24 stopnie wiosną i latem oraz 15-18 stopni jesienią i zimą. Postaraj się zapewnić swojemu okazowi temperaturę nie niższą niż 15 stopni. Jeśli będziesz trzymać go w niższych temperaturach, musisz stopniowo wybudzać go ze stanu spoczynku poprzez cotygodniowe podnoszenie temperatury.

PODLEWANIE:

Roślinę podlewaj raz w tygodniu w okresie od wiosny do lata, a zimą nawadniaj co 10 dni. Wszystkie filodendrony wymagają wysokiej wilgotności powietrza, więc dobrym pomysłem jest postawienie rośliny w łazience. W innym przypadku zraszaj liście co kilka dni odstaną wodą lub deszczówką.

PRZESADZANIE:

Młode filodendrony należy przesadzać co roku, starsze okazy (powyżej kilkunastu lat) co trzy lata. Ta roślina najlepiej rozwija się w ziemi próchniczej o dużej przepuszczalności i odczynie kwasowości w granicach pH od 5,7 do 6,8. Wykorzystuj wysokie donice z drenażem. Jeśli chcemy rozmnożyć swoją roślinę, wystarczy odciąć fragment pędu. Następnie wsadź go do wazonu z wodą, poczekaj kilka tygodni, aż wyrośnie korzonek i posadź w odpowiednim podłożu. Pamiętaj, żeby wykonać tę czynność tylko wiosną lub latem, Ze względu na szybki rozrost, ten gatunek należy regularnie podcinać.

Wysokość: 30cm (roślina + doniczka)

Średnica doniczki :11cm

Przedstawione zdjęcia pochodzą z aktualnej partii, ale rośliny mogą się nieznacznie od siebie różnić. Chętnie wyślemy na życzenie dodatkowe zdjęcia każdego produktu tuż przed wysyłką.

Aby uzyskać dodatkowe fotografie prosimy o wpis w informacjach dodatkowych podczas zakupu lub kontakt mailowy/telefoniczny. Kupując u nas niczym nie ryzykujesz.

Walory:

 • efektowna kolorystyka
 • posiada umiejętność oczyszczania powietrza z toksyn
 • mało wymagająca uprawa i pielęgnacja
 • atrakcyjny pokrój
 • egzotyczna ozdoba wnętrz

Wymagania:

 • stanowiska ciepłe z pośrednim światłem słonecznym
 • temperatury w graniach 18-25 stopni Celsjusza w okresie letnim
 • w zimie preferuje temperaturę w granicach 15-18 stopni Celsjusza
 • nie toleruje przeciągów
 • zdrenowane podłoże
 • podlewanie dopiero gdy wierzchnia warstwa podłoża jest sucha
 • podlewanie przegotowaną wodą w temperaturze pokojowej
 • zraszanie liści rozpylaczem wpływa korzystnie na ich wygląd

Produkty powiązane