Roślina doniczkowa wisząca CEROPEGIA WOODII - STRING OF HEARTS 8 cm

39,00 zł brutto

BLUM-4544

Ceropegia to roślina, która należy do sukulentów, choć jej wygląd zewnętrzny wcale na to nie wskazuje. Dlatego jest niewymagająca, jeśli chodzi o ilość wody i pielęgnację. Na małych marmurkowych liściach w ciągu pół roku tworzą się kwiaty przypominające lampiony. Nazywana jest sznur serc, łańcuszek z serduszek lub lampionem chińskim (ang. Sweetheart Vine, Rosary Plant, String of Hearts).

DOSTĘPNOŚĆ Dostępna tylko w sklepie stacjonarnym.
Wysokość.H 8 cm
Głęb.Szer.W śr. donicy 8 cm
Motyw Rośliny, Owoce, Warzywa
Kolor Zielony

W dostawie

Ceropegia Woodii - Naszyjnik Serc

 • Ceropegia to roślina, która należy do sukulentów, choć jej wygląd zewnętrzny wcale na to nie wskazuje. Dlatego jest niewymagająca, jeśli chodzi o ilość wody i pielęgnację. Na małych marmurkowych liściach w ciągu pół roku tworzą się kwiaty przypominające lampiony. Ta łatwa do pielęgnacji roślina jest idealna dla niedoświadczonych miłośników kwiatów, a także osób które mają mało czasu. Lekko różowe kwiaty w kształcie latarenek nadają roślinie orientalny urok.Roślina osiąga max.10 cm wysokości, a jej pędy mogą urosnąć od 2- do 4 m.

Sukulent liściowy o niezwykłym i interesującym wyglądzie oraz pięknym, ozdobnym ulistnieniu. Ceropegia woodii wytwarza długie, cienkie, purpurowe pędy, na których osadzone są drobne, sercowate liście ułożone naprzeciwlegle w regularnych odstępach. Wierzchnia część blaszki liściowej zdobiona jest marmurkowym, srebrzysto-zielonym wzorem, a także zielonym brzegiem. W końcówce okresu letniego Ceropegia Wooda wytwarza urocze, fioletowo-kremowe kwiaty, które pojawiają się między liśćmi i wyglądem przypominają rozdętą rurkę zakończoną pięcioma, owłosionymi różkami, które są zagięte i zrośnięte u góry. Roślina rozrasta się w dość szybkim tempie i wytwarza maleńkie bulwy, które służą do rozmnażania. W jej mięsistych liściach i bulwach gromadzony jest zapas wody. Ceropegię Wooda można przycinać, a dzięki temu reguluje się wielkość i kształt rośliny.

Uprawa

 • Jest łatwa w uprawie i nie potrzebuje wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Wodę i substancje potrzebne do życia gromadzi w liściach i bulwach. Jest też dość odporna na choroby.Podlewać należy ją z umiarem, małą ilością wody.Nie lubi przeciągów. Dobrze się czuje na regałach lub wiszących doniczkach.Lubi słoneczne miejsca.
 • Przesadzanie sukulentów

  Oferowane sadzonki produkowane są w podłożu torfowym, które nie nadaje się docelowo do uprawy ze względu na wysoki współczynnik absorpcji wody. Nadmiar wody prowadzi często do gnicia korzeni i rozwoju chorób. Zalecamy przesadzenie sukulentów do właściwego podłoża. Specjalne podłoże do sukulentów o odpowiednio dobranych proporcjach składników zwiększających przepuszczalność znajdziesz w naszej ofercie. Podłoże zawiera szczegółową instrukcję przesadzania sukulentów krok po kroku.

  Termin przesadzania

  Najlepszym terminem na przesadzanie kaktusów i sukulentów jest okres wiosenny i letni. Kaktusy i sukulenty kupowane jesienią i zimą mogą zostać pozostawione w dotychczasowym podłożu do wiosny, jednak wówczas podlewanie powinno być bardzo oszczędne i uważne. Aby ograniczyć ilość dostarczanej wody do minimum warto używać rozpylacza ręcznego. Częstotliwość podlewania powinna być znacznie ograniczona (raz na 4-8 tygodni zależnie od temperatury, w której uprawiane są sukulenty). Należy mieć na uwadze, że nadmiar wody w podłożu torfowym prowadzi do gnicia korzeni roślin, a więc podłoże powinno być raczej suche. Wskaźnikiem do kolejnego podlania roślin jest wyraźne skurczenie się liści.

 • Wymagania:

  Sukulent ten niezwykle dobrze rośnie w jasnych miejscach, ale w okresie letnim należy chronić roślinę przed palącym słońcem. Za mała ilość światła może spowodować większe odległości pomiędzy ulistnieniem i niewybarwienie się liści. Ceropegia Wooda toleruje temperaturę około 20-22 st C i przepuszczalne podłoże ( może to być gotowe podłoże do kaktusów i sukulentów). Podlewamy dopiero w momencie, gdy wierzchnia warstwa ziemi przeschnie, a w zimie powinno się ograniczyć podlewanie i przenieść roślinę w miarę mozliwości w chłodniejsze miejsce, gdzie temperatura nie spadnie poniżej 10 st C. Ceropegia Wooda nie toleruje przeciągów, a do zasilenia najlepszym rozwiązaniem będzie użycie nawozu o spowolnionym działaniu.