Lampa wisząca MOON 34 cm Pomarańczowa

Verpan

2 670,00 zł brutto

Model księżycowy Vernera Pantona można już dziś uznać za klasyk, ponieważ pierwsze projekty pochodzą z 1960 roku, a lampa nadal jest produkowana lub jest produkowana ponownie do dziś. Oprawa wisząca składa się z metalowych lameli w kształcie pierścienia, które od zewnątrz do wewnątrz stają się coraz mniejsze. Design: Verner Panton, 1960

Głęb.Szer.W 34
Materiał Metal
Kolor Pomarańczowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

Produkt na zamówienie, ok. 28 dni roboczych

Pomarańczowy lśniący księżyc: wisior projektanta Księżyc Mały Pomarańczowy

Design: Verner Panton, 1960


Model księżycowy Vernera Pantona można już dziś uznać za klasyk, ponieważ pierwsze projekty pochodzą z 1960 roku, a lampa nadal jest produkowana lub jest produkowana ponownie do dziś. Oprawa wisząca składa się z metalowych lameli w kształcie pierścienia, które od zewnątrz do wewnątrz stają się coraz mniejsze. Można je przesuwać w taki sposób, że po rozłożeniu tworzą one trójwymiarową strukturę przypominającą kulę. W tej formie lamelki zakrywają źródło światła, ale światło nadal może uciekać przez szczeliny lub jest odbijane. Zmienne rozmieszczenie lameli umożliwia różne formacje - tak jak księżyc nie zawsze wygląda tak samo i czasami świeci jaśniej, a czasami mniej jasno na ciemnym nocnym niebie. 

Duński projektant i architekt Verner Panton (1926-1998) był u szczytu swojej kariery w latach sześćdziesiątych. Wraz z Moonem w 1960 roku udało mu się stworzyć jeden z pierwszych większych projektów oświetleniowych. Zarówno swoimi lampami, jak i znanymi na całym świecie meblami, zawsze chciał dać ludziom coś więcej niż tylko mebel. Swoimi projektami chciał zachęcić ich do korzystania z ich wyobraźni.

Ø34 cm
Spherical lamp with vertical lamellae, arranged like a fan, for individual regulation of the light. Metal/orange surface. Canopy orange (incl.)
Cord: 250 cm black fabric
Light source: 220V E27 max. 60W

Verner Panton

Verner Panton (13.02.1926 r. – 5.09.1998 r.) uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych duńskich projektantów mebli i wnętrz XX wieku. 
Tworzył innowacyjne i futurystyczne projekty, wykorzystując liczne materiały (w szczególności tworzywa sztuczne) i żywe kolory. Jego styl był bardzo mocno zakorzeniony w latach 60., ale odzyskał popularność pod koniec XX wieku. Najbardziej znane modele mebli Pantona są wciąż produkowane.

Więcej

Produkty powiązane