Wydawnictwo Zakamarki powstało na początku 2007 roku w Poznaniu. Początkowo należało do szwedzkiej grupy wydawniczej Norstedts, w skład której wchodzi jedno z największych szwedzkich wydawnictw książek dla dzieci – Rabén & Sjögren, a od 2011 roku jego właścicielkami są Katarzyna Skalska i Natalia Walkowiak.


Wydawnictwo Zakamarki wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Wiele naszych tytułów to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, mamy też sporo ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie. Jesienią 2012 roku do naszej oferty dołączyły książki francuskie.


Posiadamy wyłączne prawo do publikowania w Polsce wcześniej u nas nieobecnych książek obrazkowych Astrid Lindgren. Dzięki temu do rąk polskich czytelników trafiły nowe historie o Pippi, Emilu czy dzieciach z Bullerbyn z oryginalnymi ilustracjami.


Podstawową zasadą Wydawnictwa Zakamarki jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i dobrą, niesztampową ilustracją. Nasze książki tworzone są z pasją, humorem i indywidualizmem, nie pod dyktando komercyjnej mody. Pierwszą książkę wydaliśmy 23 sierpnia 2007 roku - były to Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren. W ciągu ośmiu lat działalności ukazało się ponad 180 tytułów.


Nasze książki dzielimy na grupy w zależności od proporcji tekstu, ilustracji oraz funkcji:


obrazki > tekst


czyli książeczki „do pokazywania” – dla najmłodszych dzieci


obrazki = tekst


czyli książki obrazkowe – dla przedszkolaków


obrazki < tekst


czyli książki tekstowe – więcej tekstu, ilustracje czarno-białe


niebajki


czyli książki obrazkowo-faktograficzne


z ołówkiem w ręku


książki do wypełniania, rozwiązywania, kolorowania


Zapraszamy na wędrówkę po magicznym świecie słowa i ilustracji!

Produkty