Książka WZÓR NA SMAK

Magazyn USTA

79,00 zł brutto

UST-WNSMAK

Uznana za jedną z najpiękniejszych książek kulinarnych wydanych w Polsce. Na tapetę idzie słodki, kwaśny, gorzki, słony, ale też umami i tłusty – Łapanowski rzeczowo tłumaczy, jak te smaki na nas "działają" i jak wykorzystać ich moc, żeby stworzyć dania idealne. 

DOSTĘPNOŚĆ w magazynie
Wysokość.H A4
Motyw Żywność, Napoje
Materiał Papier
Kolor Beżowy

Produkt dostępny w magazynie.

Wysyłka w 24H

3 Przedmioty

Uznana za jedną z najpiękniejszych książek kulinarnych wydanych w Polsce. Książka niezbędna i inspirująca. Nowoczesna i szanująca tradycję. 

Grzegorz Łapanowski w jasny i przystępny sposób pokazuje, jak łączyć ze sobą smaki i produkty, by osiągnąć sukces w kuchni. Na tapetę idzie słodki, kwaśny, gorzki, słony, ale też umami i tłusty – Łapanowski rzeczowo tłumaczy, jak te smaki na nas "działają" i jak wykorzystać ich moc, żeby stworzyć dania idealne. Wyjaśnia dlaczego słodki lubi kwaśny, a kwaśny gra ze słonym, co to jest umami i skąd bierze się "mięsność" umami, jaka jest rola konsystencji i kolorów oraz na czym polega fenomen kostki rosołowej.

Grzegorza Łapanowskiego znacie m.in. z warszawskiego Food Lab Studio, z fundacji Szkoła na Widelcu, z telewizji. Wiecie, że gotuje, szkoli kucharzy, pracuje z dzieciakami. Ale pewnie nie wiecie, że Grzegorz od lat notuje w swoim kajecie najlepsze kombinacje składników. O smakach i nowych daniach myśli bez wytchnienia. To kucharz z pasją, wciąż głodny nowych odkryć. Z jego poszukiwań, badań i eksperymentów narodził się pomysł na książkę „Wzór na smak”.

O tym, jak z każdego elementu dania przy pomocy kulinarnych trików można wydobyć to, co najlepsze, jego głębię, charakter. Jak najlepiej potraktować np. pomidora, jak go pokroić, zetrzeć, zmielić, posiekać, upiec, ugotować, udusić. Grzegorz zdradza z czego zrobić doskonałą panierkę i jak przygotować idealnego soczystego kurczaka. Opisuje, jak wydobyć kwintesencję smaku bazylii, tymianku, rozmarynu, szałwii, anyżu, kopru włoskiego, czosnku, cebuli, cytryny, łącząc je z wieprzowiną, wołowiną, jagnięciną czy rybami. 
Łapanowski rozszyfrowuje i tłumaczy najbardziej uniwersalne połączenia smaków, ale też podrzuca pomysły na nowe, nieoczywiste zestawienia. Znajdziecie tu kulinarne opowieści, przepisy i przykłady najlepszych połączeń składników. To książka o spotkaniu smaków. Idealna ściąga dla początkujących, a jednocześnie świetna inspiracja dla zaprawionych w bojach pasjonatów gotowania.

Grzegorz Łapanowski zdobywał doświadczenie w kilkunastu restauracjach m. in. w Polsce, Danii, Portugalii, Francji u najlepszych polskich szefów kuchni. Od pięciu edycji prowadzi polską edycję Top Chefa. Współpracuje ze stacjami telewizyjnymi i radiowymi. Od 10 lat prowadzi własną firmę kulinarną, realizującą projekty kulinarne, sesje zdjeciowe, nagrania video, pokazy, warsztaty kulinarne oraz szkolenia. Założył fundację Szkoła na Widelcu, która realizuje działania na rzecz promocji edukacji kulinarnej, jak również stowarzyszenie Slow Food Youth Warszawa. W Warszawie prowadzi Food Lab Studio.

Dodatkowym atutem książki jest piękna szata graficzna i zdjęcia. Te wykonał jeden z najlepszych w Polsce fotografów kulinarnych Krzysztof Koznanowski. Stylizowała Renata Sierocińska. Projekt graficzny i grafiki nawiązującej do estetyki lat 60. wykonała Joanna Skiba. 

.... 

"Bardziej niż matmę wolałam historię, polski, łacinę i francuski. I choć umysł nadal mam wielce humanistyczny, czasami wzory przydają się bardzo. A w szczególności „Wzór na smak”. I taki to właśnie wzór dostajemy w prezencie od Grzegorza Łapanowskiego, który może pochwalić się przepiękną książką.

Trzydzieści lat temu moja kochana siostra Ewa dostała od swojej Mamy Chrzestnej przepiękną książkę – Baśnie Christiana Andersena. Baśnie były pięknie wydane, wtedy wydawało mi się, że są całe złote. Dodatkowo wewnątrz, na pierwszej stronie, przepięknym charakterem pisma ktoś piórem zmalował super dedykację. I właśnie z tamtymi baśniami skojarzyła mi się książka Grzesia. „Wzór na Smak” to smakowite baśnie całe skąpane w złocie. To książka o miłości do smaków, o złotym środku ich łączenia, o naczelnych zasadach, które w kuchni można naciągać, lecz trzeba je znać i szanować.

Książkę tworzy 231 stron bezcennej wiedzy, przepisów i pięknych zdjęć. Wzór na Smak podzielony jest na rozdziały:

*wstęp

*jak korzystać z tej książki

*o smakach

*wzór na smak

*jak budować danie

*warzywa

*mięso

*owoce

*dodatki

*podziękowania

Przepisy przeplatane są informacjami o produktach, które oprócz czystej wiedzy, cudnie pokazane są w formie graficznej. I tak  – kto z Was pomyślałby, że z kaczka pięknie połączy się z parmezanem? No właśnie, to z książki Grzegorza dowiemy się co i jak łączyć. Dowiemy się jaki jest „Wzór na Smak”.

„Wzór na Smak” to obowiązkowa pozycja na każdym porządnym i szanującym się regale z książkami :)" http://odczarujgary.pl/wzor-smak-grzegorz-lapanowski/

wydanie albumowe

okładka twarda ze złotym tłoczeniem

cena na okładce 79 zł

ilość stron 252

papier offset

„Wzór na smak”, Grzegorz Łapanowski, Wydawnictwo Full Meal 2017

Produkty powiązane