Naczynie do domowego twarogu NATIVE CHEESE MAKER by Lekue

Lekue

125,10 zł brutto

139,00 zł

-10%

LEK-4060

Naczynie do twarogu NATIVE CHEESE MAKER by Lekue. CHEESE MAKER - NACZYNIE Z KOLEKCJI NATIVE DO WYROBU TWAROGU W DOMU. Delikatny smak domowego twarożku na śniadanie. Silikon platinum, polipropylen, tworzywo PBT. Kolorowe pudełko prezentowe.

Wysokość.H 14.5 x 17 x 13 cm
Materiał Silikon
Kolor Zielony

Produkt dostępny w magazynie.

Wysyłka w 24H

1 Przedmiot

Naczynie do twarogu NATIVE CHEESE MAKER by Lekue.

Naczynie do domowego twarogu hiszpańskiej marki Lekue. Naczynie umożliwia domową produkcję zdrowych twarogów i twarożku ze świeżego niepasteryzowanego mleka. Przygotowanie sera zajmuje ok. 30 minut, a kolejną godzinę naczynie powinno spędzić w lodówce. Przygotowanie sera zajmuje ok. 30 minut, a kolejną godzinę naczynie powinno spędzić w lodówce. Wewnątrz znajduje się cedzakowy wkład do odsączania sera. Naczynie jest wykonane z odpornego na temperatury tworzywa oraz wyposażone w silikonową pokrywę. Lekue to marka znana na całym świecie z silikonowych wyrobów najwyższej jakości. Wszystkie akcesoria kuchenne tej hiszpańskiej marki wykonano w całości lub częściowo z unikatowego i opatentowanego silikonu Platinum, niezwykle wytrzymałego na zmiany temperatur oraz bezpiecznego dla żywności. Wygodne utrzymanie w czystości dzięki możliwości mycia w zmywarce.

Cheese Maker to kolejny produkt z linii Native, promującej zdrowe odżywianie. Wykonany z materiałów najwyższej jakości, umożliwia tworzenie własnych serków typu włoskiego w niecałe dwie godziny - pysznych i zdrowych, bez chemicznych utrwalaczy i konserwantów.

W KOMPLECIE:

  • pojemnik-miseczka z tworzywa PBT
  • polipropylenowy durszlak do przecedzania sera
  • silikonowa pokrywka z miarką do odmierzania octu lub soku z cytryny
  • książeczka z przepisami (m. in. w języku angielskim).

Do zrobienia twarożku wystarczy świeże mleko krowie lub kozie (nie nadaje się do tego mleko UHT, które w wyniku sterylizacji w bardzo wysokiej temperaturze jest zubożone o składniki bioaktywne - nie zajdzie w nim proces wytrącania) i jeden z trzech składników, który pomoże w wytrącaniu się tłuszczu i białka: ocet, świeży sok z cytryny / limonki albo jogurt naturalny.

Świeży ser świetnie łączy się z wieloma różnymi smakami. Ma niski odsetek tłuszczu i jest źródłem białka w codziennej diecie.

WSKAZÓWKI:

  • Umyć naczynie przed pierwszym użyciem.
  • Serek zrobiony w naczyniu CHEESE MAKER należy spożyć maksimum w ciągu 3 dni.
  • Przechowywać ser w lodówce, w temperaturze 2-4° C, naczynie należy zamykać silikonową przykrywką - zapobiegnie to pochłanianiu przez twaróg zapachów z lodówki.
  • Naczynia można używać w kuchence mikrofalowej, przechowywać je w lodówce, myć w zmywarce. Nie używać funkcji "grill" w kuchence mikrofalowej. Nie umieszczać bezpośrednio pod źródłem ciepła. Do mycia pokrywy nie używać ostrych gąbek.
  • Nie stosować ostrych narzędzi.
  • Używać rękawic kuchennych, gdy naczynie jest gorące.