Naczynie do gotowania makaronu QUICK PASTA COOKER 1,5L by Lekue

Lekue

84,15 zł brutto

99,00 zł

-15%

LEK-3932

NACZYNIE DO PRZYGOTOWYWANIA MAKARONU W KUCHENCE MIKROFALOWEJ. Zamiast miarki do odmierzania spaghetti, zamiast garnka do ugotowania makaronu, zamiast durszlaka do odcedzenia klusek, zamiast patelni do stworzenia sosu do makaronu, zamiast miski do serwowania gotowej potrawy.

Głęb.Szer.W 1,5L
Materiał Plastik
Kolor Różowy

Produkt dostępny w magazynie.

Wysyłka w 24H

2 Przedmioty

NACZYNIE DO PRZYGOTOWYWANIA MAKARONU W KUCHENCE MIKROFALOWEJ

Prosto, szybko, bez brudzenia dużej ilości naczyń

Zamiast miarki do odmierzania spaghetti, zamiast garnka do ugotowania makaronu, zamiast durszlaka do odcedzenia klusek, zamiast patelni do stworzenia sosu do makaronu, zamiast miski do serwowania gotowej potrawy.

Wszystkie te czynności można wykonać z pomocą jednego naczynia hiszpańskiej firmy Lekue. Zostało ono stworzone z myślą o ludziach zabieganych, mających mało czasu i mało miejsca w kuchni oraz lubiących makarony.

Naczynie jest przeznaczone do gotowania każdego rodzaju makaronu (łącznie z nadziewanymi, typu ravioli, tortellini). 

Makaron, zależnie od kształtu, gotuje się od kilku do kilkunastu minut w takiej ilości wody, która całkowicie go zakrywa. Czas gotowania zależy też od mocy kuchenki mikrofalowej (przyjmuje się moc 800W). W dołączonej instrukcji znajdują się zdjęcia oraz ikonografika, która wyjaśnia szczegółowo jak przyrządzić wiele rodzajów makaronu, jakiej ilości wody użyć w zależności od tego dla ilu osób ma być przygotowana potrawa. W instrukcji znajduje się również kilka łatwych przepisów na gotowe potrawy. Przepisy przedstawione są w prosty sposób. W punktach, za pomocą zdjęć i ikon.

Na dnie naczynia zaznaczone są dwa okręgi z cyframi 2 i 4. Służą one do odmierzenia ilości spaghetti w zależności od tego czy chcemy je ugotować dla 2 czy też 4 osób

Po umieszczeniu pokrywy na naczyniu, wstawić do kuchenki (moc 800W). Gotować według czasu podanego na opakowaniu makaronu i preferencji smakowych. Wyjąć z kuchenki używając rękawicy ochronnej. Zostawić na minutę, aby makaron "odpoczął" i dopiero wtedy zdjąć pokrywę.

Aby odcedzić makaron, odwrócić pokrywę "do góry nogami" - tak, by jej wyższą ściankę nałożyć na naczynie. Po odcedzeniu zamieszać. Ugotowany makaron można w naczyniu połączyć z sosem i gotowe danie zaserwować

Produkt przystosowany do kuchenek mikrofalowych o pojemności min. 25L i średnicy talerza min. 28 cm.

Produkt wolny od BPA.

Można myć w zmywarce.