Wok ze stali węglowej 30 cm WOK WOKARANG by BK

398,00 zł brutto

BK-5400

WOK ZE STALI WĘGLOWEJ 

NIE TRZEBA GO PODNOSIĆ NA KUCHENCE - SKŁADNIKI ZAWSZE WRACAJĄ NA DNO WOKA

Stal węglowa, z której jest wykonana, jest ulubionym typem patelni wśród kucharzy na całym świecie.

Głęb.Szer.W 30 cm
Materiał Metal
Kolor Czarny

Ten produkt nie występuje już w magazynie.

Produkt na zamówienie, ok. 5 dni roboczych

WOK ZE STALI WĘGLOWEJ 

NIE TRZEBA GO PODNOSIĆ NA KUCHENCE - SKŁADNIKI ZAWSZE WRACAJĄ NA DNO WOKA

Stal węglowa, z której jest wykonana, jest ulubionym typem patelni wśród kucharzy na całym świecie.

Jest lekka i trwała, a naturalnie wytworzona warstwa ochronna sprawia, że zyskuje warstwę nieprzywieralną, która jednocześnie chroni ją przed rdzą. Właśnie to czyni patelnię bardzo trwałą i gwarantuje zadowolenie użytkowników przed długie lata.

Patelnia ze stali węglowej bardzo szybko i równomiernie się nagrzewa, co pozwala przygotowywać potrawy wymagające różnego stopnia wysmażenia, w tym również na głębokim oleju.

Można jej używać na wszystkich rodzajach kuchenek, a dzięki rączce wykonanej z żeliwa, również w piekarnikach oraz na otwartym ogniu (grill, ognisko). Wytrzymałość temperaturowa wynosi około 370 °C. Grubość dna wynosi aż 1,5 mm.

Rączka się nagrzewa więc należy stosować akcesoria chroniące dłonie przed gorącem.

Powierzchnia patelni jest bardzo trwała i można na niej używać metalowych przyborów kuchennych.

Do dokładnego umycia patelni wystarczy odrobina ciepłej wody. Po umyciu patelnię należy przetrzeć miękką ściereczką lub papierowym ręcznikiem kuchennym i pozostawić do wyschnięcia.

Co jeśli zbyt mocno umyjemy patelnię ścierając z niej wcześniej wytworzoną ochronną warstwę? Wystarczy ją na nowo wysezonować. Dokładna instrukcja do pobrania poniżej.

W roku 1851 Hendrik Berk w holenderskim mieście Kampen zaczął wytwarzać bańki na mleko, garnki, patelnie i inne przybory kuchenne. Realizował zamówienia przedsiębiorstw, ale także osób prywatnych. Sygnował je literami BK – inicjałami swego nazwiska i nazwy miejscowości.

Czterdzieści lat później udało mu się opracować technologię pokrywania stali ochronna warstwą emalii. W ten sposób położył podwaliny pod BK - firmę, która nadal z wielkim powodzeniem zaopatruje rynek holenderski w patelnie, garnki, noże kuchenne i deski do krojenia oraz inne akcesoria kuchenne. Znana jest z najwyższej jakości oraz długowieczności swoich produktów.

Firma BK od lat cieszy się ogromną popularnością wśród klientów na rynku holenderskim i zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników także poza granicami kraju.

Produkty powiązane