Fotel w kształcie maski 135x90 NEMO Indoor-Outdoor Head-Armchair White

Driade

6 237,00 zł brutto

8 100,00 zł

-23%

DRIAD-5361

Fabio Novembre uses furniture design to tell intense and fascinating stories in which the protagonist is often the human figure. This human figure is capable of becoming abstract and universal, able to propose a mythic beauty as occurred in greek art. 

Wysokość.H 135
Głęb.Szer.W 83x90
Motyw Nowe. Z EKSPOZYCJI. Nie podlega zwrotowi!
Materiał Plastik
Kolor Biały

Produkt dostępny w magazynie.

Wysyłka w 24H

1 Przedmiot

Fabio Novembre uses furniture design to tell intense and fascinating stories in which the protagonist is often the human figure. This human figure is capable of becoming abstract and universal, able to propose a mythic beauty as occurred in greek art. So that Nemo, a face with classic features, is hollowed out to create an inhabitable space. The result is a head-armchair to be lived from the inside. Like a mask, it simultaneously conceals and reveals its inhabitant.

Designer:

Fabio Novembre

Features:

Fixed monobloc made by rotational molding. Indoor/outdoor use.

Composition: polyethylene

Height: 135 cm

Width: 90 cm

Depth: 83 cm

Seat Height: 41 cm

Pomysł na fotel z wizerunkiem zamyślonej ludzkiej twarzy pojawił się w głowie znanego włoskiego designera Fabio Novembre. Magnetyzujące spojrzenie niczym z greckiego posągu sprawia, że to bez dwóch zdań jeden z najpiękniejszych mebli, jakie kiedykolwiek stworzono.

Jak przyznaje sam projektant Nemo, Fabio Novembre, inspiracja do powstania niezwykłego fotela była dwojakiego rodzaju. Po pierwsze stanowiła ją postać głównego bohatera „20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” autorstwa Juliusza Verne'a. Po drugie, kluczowa jest także scena z „Odysei” Homera, kiedy Odyseusz, chcąc oszukać olbrzyma Polifema, przedstawia się jako Nemo – Nikt. Idea imienia-maski, za którą chowa się prawdziwa osobowość zainspirowała designera do stworzenia fotela-maski, w którym również można się prawie dosłownie schować, zwłaszcza że dostępny jest także w wersji obrotowej! W 2011 roku producent Nemo, marka Driade, wprowadził również wersję fotela wykonanego z lakierowanego polietylenu w intensywnych kolorach: czerwonym, niebieskim, żółtym, fioletowym czy pomarańczowym.

Fabio Novembre

Jeden z najbardziej znanych włoskich designerów. Urodził się w 1966 roku we włoskim Lecce. Studiował w Mediolanie i w Nowym Jorku. Do tej pory projektował dla tak znanych marek, jak Casamania, Cappellini, Driade, Meritalia czy Flaminia. W latach 2000-2001 był dyrektorem artystycznym marki Bisazza. Obecnie prowadzi własne studio projektowe w Mediolanie i uczestniczy w wielu międzynarodowych wystawach, w tym także poświęconych wyłącznie jego twórczości.