Od krótkiego wypadu za miasto, po ekstremalną wyprawę na koniec świata (albo i jeszcze dalej) – dzięki produktom marki Stanley wszędzie tam da się zabrać ulubiony napój i potrawę - czy ciepłe, czy zimne. I dostarczyć je na miejsce w odpowiedniej temperaturze, niezależnie od warunków zewnętrznych.


Marka Stanley ma bogatą, liczącą ponad sto lat historię. Jej początek sięga roku 1913, kiedy to wynalazca William Stanley Jr. połączył zalety izolacji termicznej opartej na właściwościach próżni z wytrzymałością stali, tworząc pierwsze na świecie butelki próżniowe (u nas zwane termosami) ze stali nierdzewnej do przechowywania ciepłych napojów.





DLA PRZYJEMNOŚCI I DO PRACY

Początkowo oferta marki ograniczała się wyłącznie do stalowych termosów, przez stulecie rozrastając się do szerokiej gamy produktów, bez których trudno byłoby się obejść miłośnikowi wypadów za miasto, biwaków i innych przygód w terenie.


Stały się też nieodzowne dla tych, których zawodowe zajęcia skłaniają do pracy w ekstremalnych warunkach: produkty Stanley’a towarzyszyły im w kosmosie, w głębinach oceanów, czy najbardziej nieprzyjaznych zakątkach Ziemi.


Doceniają je wszyscy ci, którzy dużo czasu spędzają na zewnątrz - i pracujący na otwartej przestrzeni robotnicy i inżynierowie, i wypoczywający na łonie natury, jak wędkarze, czy myśliwi. Dla tych, którzy na zewnątrz szukają wypoczynku, przeznaczona jest linia produktów związanych z alkoholem: i tym mocniejszym, jak whiskey, i słabszym, jak piwo.


Produkty Stanley'a stały się częścią niezliczonych przygód i związanych z nimi wspomnień. Dzięki wytrzymałym i niezawodnym wyrobom tej marki nawet na końcu świata można napić się ciepłej kawy lub rozgrzać przy ulubionym posiłku.




ZAANGAŻOWANIE W ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Marka Stanley od 2002 roku należy do koncernu Pacific Market International (PMI), jej siedziba mieści się w Seattle (stan Waszyngton, USA), swoje biura posiada w Szanghaju (Chiny), Amsterdamie (Holandia) i Manili (Filipiny).


Wszystkie jej komórki organizacyjne są zobowiązane do przestrzegania polityki firmy, która zakłada redukcję tzw. corporate footprint – czyli śladu, jaki działalność korporacji trwale pozostawia w środowisku naturalnym. W tym celu między innymi stosowany jest recykling (używa się materiałów z odzysku, a wyroby po okresie użytkowania muszą nadawać się do ponownego wykorzystania jako źródło surowca), kompostowanie nadających się do tego pozostałości, oraz energooszczędne oświetlenie w fabrykach i biurach.


W latach 2006 i 2008 PMI otrzymało od Amerykańskiej Izby Handlowej w Szanghaju nagrodę „Odpowiedzialność Społeczna Biznesu” z uwagi na osiągnięcia na polach ładu korporacyjnego, działań na rzecz środowiska, wpływu społecznego i praktyk w miejscu pracy.




ŚWIATOWA INNOWACJA

W 2006 roku PMI stworzyło eCycle®: objętą patentem mieszankę tworzyw sztucznych w całości pochodzących z recyclingu, z czego średnio 1/4 z odzysku tworzyw z wyrobów konsumenckich.


Stało się w ten sposób pierwszą na świecie firmą, która zaprojektowała i wdrożyła proces produkcji tworzyw sztucznych po recyklingu, nadających się wyrobu przeznaczonych do żywności i napojów pojemników wielokrotnego użytku.



Produkty