Niemiecka marka WMF od ponad 160 lat oferuje produkty dla domu, charakteryzujące się wysoką jakością, elegancją i funkcjonalnością. Łączenie tradycyjnych sposobów produkcji z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi to klucz, którym WMF zdobywa uznanie i zaufanie milionów Klientów na całym świecie.


Zrozumienie potrzeb Konsumentów oraz niemiecka myśl techniczna od lat skutkuje licznymi patentami takimi jak: Cromargan®technologie TransTherm® i Cool+, itp. Wyznaczają one nowe standardy w produkcji i wykorzystaniu artykułów dla domu.


WMF udowadnia, że produkty do kuchni i jadalni mogą być piękne i użyteczne. Współpraca z wybitnymi projektantami owocuje prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami, między innymi: RedDot Adward, Designpreis, Good Design, itd.
Cromargan®


Naczynia marki WMF wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej 18/10 (18% chromu i 10% niklu), zastrzeżonej pod nazwą handlową Cromargan®.Materiał ten został opatentowany przez producenta w 1927 r. i od tej pory stał się symbolem i znakiem rozpoznawczym marki WMF.


Nazwa materiału Cromargan® pochodzi od zbitki wyrazów: Crom (ze względu na dużą zawartość chromu) i Argan (ponieważ wyglądem przypomina srebro).


Cromargan® zapewnia wyjątkową trwałość, odporność na zarysowania oraz łatwość czyszczenia. Ponadto nie absorbuje zapachów i jest odporny na działanie kwasów spożywczych.


Naczynia wykonane z Cromarganu® można bez przeszkód myć w zmywarce.


Dzięki zastosowaniu Cromarganu® polerowana powierzchnia garnków linii Quality One zachowa swój efektowny wygląd przez długie lata.


Uniwersalne dno TransTherm®


Grube dno TransTherm® zostało zaprojektowane w ten sposób, aby szybko absorbować ciepło, równomiernie je rozprowadzać na całej powierzchni i długo je akumulować.


Naczynia z podstawą TransTherm® nadają się na wszystkie rodzaje kuchenek, w tym na kuchenki indukcje.


Technologia Cool+


Garnki oraz pokrywy linii Quality One posiadają opatentowany przez WMF system "chłodnych uchwytów" - Cool+.


Dzięki zastosowaniu silikonowych separatorów przepływ ciepła z naczyń na uchwyty został ograniczony do minimum.


Uchwyty pozostają chłodne nawet przy długotrwałym gotowaniu.


Ponadto dzięki temu, że uchwyty są zgrzane z zewnętrzną stroną korpusu naczynia, w jego wnętrzu nie pozostają żadne nity, nakrętki lub inne elementy mocujące. Ułatwia to gotowanie i utrzymanie naczyń w czystości.


Szklana pokrywa


Szklane pokrywa umożliwia wgląd do wnętrza naczynia podczas gotowania, co ułatwia przyrządzanie posiłków.


Solidna, stalowa obręcz pokrywy idealnie przylega do brzegów garnka i szczelnie go zamyka. Gotowanie w zamkniętym obiegu przyśpiesza przebieg całego procesu i zmniejsza zużycie energii.


Pokrywka posiada 3 otwory, które gwarantują odprowadzanie nadmiaru pary wodnej. Zapobiega to "podskakiwaniu" pokrywy oraz rozchlapywaniu zawartości podczas gotowania.


Dzięki możliwości mycia w zmywarce pokrywę łatwo utrzymać w czystości.


Profilowany rant


Szeroki, profilowany rant naczynia umożliwia bezkropelkowe przelewanie płynów oraz idealne przyleganie pokrywy.

Produkty