Kieliszki Ultima Thule Cordial 5 ml Set of 2 Clear

Iittala

159,00 zł brutto

Kieliszki do wódki/likieru Ultima Thule z oryginalnej kolekcji, o tej samej nazwie, pochodzą z 1968 roku z oferty fińskiej marki Iittala. Zaprojektowana przez Tapio Wirkkalę seria stanowi elegancką propozycję do wielu wnętrz.

Głęb.Szer.W 5 ml
Materiał Szkło
Kolor przezroczyste

Produkt dostępny w magazynie.

Wysyłka w 24H

3 Przedmioty

Kieliszki do wódki/likieru Ultima Thule z oryginalnej kolekcji, o tej samej nazwie, pochodzą z 1968 roku z oferty fińskiej marki Iittala. Zaprojektowana przez Tapio Wirkkalę seria stanowi elegancką propozycję do wielu wnętrz. Ultima Thule to łacińska nazwa, którą niekiedy określa się Grenlandię. Zdobienia elementów kolekcji nawiązują do tego faktu przywołując motyw wody i lodu. Niezwykle efektowna dekoracja jest wynikiem zastosowania wypracowanych przez lata technik obróbki szkła. Szkłu, z którego powstają naczynia nadaje się kształt w drewnianych formach, dzięki temu elementy kolekcji różnią się od siebie fakturą - zmienia się ona wraz z wypalaniem form przez rozgrzane szkło. Naczynia Ultima Thule można myć w zmywarce. W komplecie 2 sztuki. Pojemność: 5ml. Źródło photo: Iittala, Finlandia.

Tapio Wirkkala

Tapio Wirkkala (1915-1985) was a multitalented design genius, widely considered a leading figure of modern Finnish industrial art. Wirkkala's wide ranging portfolio spans from glass, furniture and product design to sculpture, city planning, art, graphics and even creating banknotes for the Finnish treasury.

Więcej

Produkty powiązane