Komplet szklanek TAIKA Tumbler 380 ml Set 2 Clear

Iittala

249,00 zł brutto

IITT-5667

Dwie szklanki do wody lub napojów o pojemności 0,38 l z kolekcji Taika z katalogu marki Iittala, to szklanki z transparentnego szkła, na powierzchnię którego naniesione zostały rysunki, przedstawiające opowieści projektanta - Klausa Haapaniemiego.

Wysokość.H 380 ml
Głęb.Szer.W 2 szt.
Motyw Zwierzęta, Ptaki, Owady, Ryby
Materiał Szkło

Produkt dostępny w magazynie.

Wysyłka w 24H

4 Przedmioty

Dwie szklanki do wody lub napojów o pojemności 0,38 l z kolekcji Taika z katalogu marki Iittala, to szklanki z transparentnego szkła, na powierzchnię którego naniesione zostały rysunki, przedstawiające opowieści projektanta - Klausa Haapaniemiego.


Słowo Taika po fińsku oznacza magię, nic więc dziwnego, że taką właśnie nazwę otrzymała kolekcja porcelany Taika, która jak mało która wprowadza do kuchni i jadalni magiczny, bajkowy klimat. Niezwykle dekoracyjny serwis dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, doskonale się uzupełniających i pasujących do siebie. Wzór zaprojektowany w 2007 roku przez Klausa Haapaniemi opowiada zaczarowaną historię, odkrywając przed swoimi użytkownikami elementy i bohaterów bajkowej krainy. W swojej pracy projektant czerpał inspirację z bliskich również polskim dzieciom (lub tym, którzy byli dziećmi 20 i więcej lat temu ;), kreskówek pochodzących z Rosji oraz krajów wschodniej Europy. Specyficzny styl odręcznej kreski, wyraźny w animowanych bajkach z tamtego okresu, jest podstawą ilustracji serii Taika i wciąga swoich użytkowników w sentymentalną podróż do odległej krainy.

Designer Klaus Haapaniemi’s lively art and Heikki Orvola’s streamlined design combine to create the unique Taika (‘magic’ in Finnish) collection. The result is an enchanted collection that brings folklore and fairy tales alive through functional, simple design. A cast of colourful characters inspire imagination and storytelling in the everyday with versatile, durable tableware that adds a touch of whimsy to any table setting. The Taika tumbler 2pc set showcases modern and classical design with its streamlined shape and traditional base. The generous size is perfect for serving favourite cold beverages like juice or water. Clear glass highlights the intricate owl pattern etched into the surface. A perfect birthday, housewarming or hostess gift.

Klaus Haapaniemi

Klaus Haapaniemi – człowiek, o którym głośno w świecie mody, sztuki i aranżacji wnętrz, a nawet branży wydawniczej. Jego nazwisko kojarzą trendsetterzy modowi, pasjonaci designu, a nawet dzieci, którym rodzice czytają bajki do snu. Urodził się w 1970 r. w stolicy Finlandii – Helsinkach, pracuje w Londynie i uwielbia czeskiego Krecia. W dzieciństwie lubił bajki, z tą różnicą, że zamiast je czytać, wolał kreować ich bohaterów i efektom swej wyobraźni nadawać szkice w notatniku. 

Więcej