Kilner to angielski producent, który znany jest z produkcji szklanych słoików i butelek. Produkty tej marki cieszą się niezwykłą renomą na całym świecie ze względu na swój niebanalny design nawiązujący do stylu retro oraz produkcję artykułów z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu możesz być pewien, że każdy produkt posłuży Ci przez wiele lat. 


Kilka słów o producencie Kilner


Kilner to marka z wieloletnią tradycją, która została założona w Anglii, w Dewsbury w 1842 roku przez Johna Kilnera. To właśnie Kilner, pod koniec XIX wieku stworzył oraz opatentował słynny słoik do przechowywania żywności z prostym, choć skutecznym i do dziś używanym systemem zamknięcia. Po dziś dzień producent ten słynie z produkcji słoików, butelek oraz rozmaitych akcesoriów do przyrządzania domowych przetworów. Szklane pojemniki od Kilner charakteryzują się funkcjonalnym kształtem oraz modnym wyglądem. Kilner łączy w sobie dawne tradycje z nowoczesnością. Jeśli chcesz, by w Twojej kuchni znalazły się praktyczne, oryginalne, a przy tym solidne produkty musisz zapoznać się z ofertą tej marki.


 


Rodzaje słoików Kilner


Słoik Kilner oraz butelka Kilner dostępne są w wielu rozmiarach, kształtach oraz kolorach, co sprawia, że każdy może stworzyć swoją własną, dopasowaną do kuchennego wnętrza kompozycję. W ofercie znajdziemy tradycyjne słoiki z pokrywką typu „twist” w biało – niebieska kratkę, wykonane ze szkła pochodzącego z recyklingu bądź clip top jar Kilner, czyli słoiki z pokrywką ze stalowymi klipsami oraz gumową uszczelką, dzięki czemu żywność pozostanie świeża przez długi czas. Warto również zwrócić uwagę na słój szklany na przetwory w stylu vintage wyposażony w specjalną dwuczęściową nakrętkę. Niezwykle ciekawe są słoiki z barwnymi, ceramicznymi pokrywkami oraz te, które w całości zostały wykonane z ceramiki.Kilner oferuje także:


  •        słoik do kiszenia warzyw,

  •        słoik do spaghetti,

  •        słoik na miód z czerpakiem,

  •        słoik z sitkiem,

  •        niezwykle ciekawy i oryginalny – słoik z tarką do żółtego sera.


Z kolei Kilner słoik frosted oraz butelki Kilner frosted to niezwykle stylowe oraz nowoczesne pojemniki wykonane ze zmatowionego, barwionego szkła. Kilner frosted to szklane naczynia dla wszystkich, którzy cenią sobie wysoką jakość oraz nietuzinkowy wygląd. Butelka Kilner ze standardowym zamknięciem typu „twist” oraz ze szczelnym korkiem z klipsami dostępne w rozmaitych wzorach to także produkty charakterystyczne dla tego producenta. Kilner w swej ofercie posiada też pięciolitrowy dystrybutor do napojów oraz shaker do koktajli.


Zastosowanie szklanych słoików 


Zarówno słoiki, jak i szklane butelki mają nieskończoną liczbę zastosowań. Możesz w nich przechowywać wszystko to, co zechcesz. Szklane słoiki to miejsce idealne na produkty sypkie, takie jak cukier, kasza, makaron czy ryż, ale także domowe przetwory – konfitury, dżemy marmolady, jak również musy owocowe. Możesz w nich również trzymać domowej roboty pasztet bądź masło orzechowe czy migdałowe. Doskonałe do przechowywania słodyczy, takich jak cukierki czy ciastka. Niezastąpione w łazience, gdzie możesz do nich schować płatki kosmetyczne bądź kule do kąpieli.


Z kolei szklana butelka to świetne miejsce na domowy sok, nalewkę, mleko czy olej smakowy bądź dressing do sałatek. Doskonale będą się prezentowały na letnim przyjęciu w ogrodzie. Podobnie zresztą jak słoik z uchem, w którym możesz zaserwować swoim gościom owocowe smoothies, mrożoną kawę, a nawet drinka. Niezastąpiony podczas większych przyjęć jest dystrybutor do napojów, do którego możesz nalać wodę z miętą, lemoniadę, a nawet domowe wino. Podobnie, jak shaker przy pomocy, którego przyrządzisz na spotkaniu koktajl bądź drinka.


Tradycyjny, choć stylowy wygląd szklanych pojemników Kilner sprawia, że mogą one także stanowić element dekoracyjny w naszym wnętrzu. Wystarczy, że do słoika włożysz pachnącą świeczkę czy kwiaty, a do butelki wsypiesz kolorowe kamyki bądź piasek.


Produkty